טיפול אישי

טיפול גוף-נפש

באמצעות יוגה תרפיה ותנועה איטית

עבורנו, אנשים רגישים מאוד, החיים המודרניים לעתים קרובות מהירים מדי, עמוסים מדי , דרשניים מדי. יותר מדי רעש, יותר מדי מידע, יותר מדי המולה, יותר מדי דרישות מאיתנו להיות "רגילים". לא פלא שאנחנו מוצפים בקלות, נכנסים למתח, לחץ או חרדה ומפתחים מצוקות נפשיות או פיזיות מגוונות. אם היו נותנים לנו מעט שקט עם עצמנו…  נכון, הדבר לא תמיד מתאפשר, אבל אנחנו יכולים לפתח את השקט הזה בתוכנו ובאמצעותו להגיע לאיזון פנימי.

הטיפול באמצעות יוגה תרפיה ותנועה איטית עוזר בעבודה עם

  • תופעות שונות בהן מעורבת מצוקה רגשית: מצבי לחץ (סטרס), דיכאון, חרדה, הצפה רגשית, מצב רוח ירוד, בעיות רגשיות, לחץ נפשי, מועקות רגשיות , תקופות משבר, קושי בקבלת החלטות
  • כאבים פסיכוסומאטיים שלא נמצא להם פתרון רפואי ומצוקות פיזיות הקשורות למצבי לחץ או רגשות מודחקים כמו: כאבים כרוניים, לחץ דם גבוה, כאבי גב, עוררות יתר, כאבי ראש, עייפות כרונית, כאבי שרירים וכו’.

אני מאמינה שזכרון של כל אירוע וחוויה בחיינו נשמר בגוף שלנו. גם אירועים לא נעימים או טראומתיים, וגם אירועים חיוביים ומעצימים. בעזרת ההתמקדות בתחושות וברגשות הלא נעימים שאנו חווים בגוף, אנו מגיעים אל מעמקי נפשינו ומשחררים כאבים פיזיים ומצוקות רגשיות. בעזרת החיבור לחוויות הנעימות אנו מתחברים אל מעיין המשאבים הפנימיים שלנו שמעצים ועוזר לנו לצמוח. כך המטופל מגלה מחדש את הכוחות הפנימיים הטמונים בו ומוצא בעצמו את התשובות לשאלות ולבעיות שלו.

הטכניקה בעזרתה אני עובדת בטיפול נשענת על הכלים מתוך עולם

  • היוגה – הפסיכולוגיה והפילוסופיה של יוגה, ידע מעמיק אודות החיבור בין גוף לרגש והאיזון שלהם, עבודה נכונה עם הגוף
  • העבודה עם תנועה  – כשאנחנו מאיטים את קצב התנועה, אנחנו נכנסים למצב תודעה מדיטטיבי אשר מרגיע, מאזן ומאפשר עבודת ריפוי עם כאבי הנפש הנסתרים

כשמדובר ברגישות גבוהה, מדובר קודם כל במערכת עצבים רגישה יותר לגירויים. וזהו נתון פיזיאולוגי. מה שאומר, שכשאנחנו רוצים להגיע לאיזון פנימי, עלינו להתיחס לא רק אל ההיבטים הרגשיים והקוגניטיביים שלנו, אלא גם אל מה שקורה לנו ברמה הפיזית. זוהי הסיבה שבחיי האישיים בחרתי לעבוד עם עצמי ועם המטופלים שלי באמצעות תרפית גוף-נפש המושתת על יוגה-תרפיה ותנועה איטית.

במהלך הטיפול אנו לומדים כלים פרקטיים לעבודה עם מצבי לחץ, מתח, הצפה רגשית וכאבים כרוניים בכדי להכיל אותם ולבנות חוסן פיזי ונפשי. עם אנשים רגישים מאוד אני עובדת על הכרת המאפיינים של אדם רגיש מאוד, קבלה של היותנו אנשים רגישים, לימוד כלים לעבודה עם הצפה רגשית, בניית סדר יום בהתאם ליכולת, קושי בהצבת גבולות וכד'.

הכלים בהם אני משתמשת: התבוננות במה שקורה בגוף, עבודה עם נשימה, הרפיה, מדיטציה, דמיון מודרך, עבודה עם חלומות והקולות הפנימיים, עבודה עם משאבים – כל מה שתומך ומעצים, פיתוח חמלה וקבלה עצמית, עבודה עם תנועה ובמיוחד – תנועה איטית.

הטיפול 

  • משחרר כאבים נפשיים ופיזיים
  • מסייע בפיתוח חוסן נפשי והכלה עצמית
  • מקנה כלים לעזרה עצמית ראשונה (פיזית ורגשית)
  • מחזק משאבים נפשיים ומעצים יכולת לחוות עונג ושמחה
  • מפתח עוצמה פנימית ותודעה רחבה – ראיה רחבה יותר של המציאות
  • עוזר לפתח חוסן נפשי וצמיחה בחיים

 

 


ביאטה שבון יהב – תרפיסטית גוף-נפש, מתמחה באנשים רגישים מאוד

המלצות של מטופלים

ביאטה יקרה, לאחר שנה איתך רציתי לומר לך תודה: תודה על האהבה, המסירות, האמון והמקצועיות. יחד איתך למדתי להקשיב לגוף, לסמוך עליו ולכבד אותו. מודה לך מאד באהבה ח', רמת גן בעזרת הליווי והתמיכה הרגישה של ביאטה למדתי מחדש לראות, לחוש ולהרגיש המון הרגשות ורגשות חיוביים, ליצור אותם בחיי ולדעת לשמוח מהם. במקום הרקע האפור… להמשיך לקרוא המלצות של מטופלים