אנשים רגישים מאוד

לפעמים אנחנו "רגישים מדי" ולפעמים אנחנו "רגישים מאוד". תלוי עד כמה אנחנו מקבלים את הרגישות שלנו.

אנו חווים רגשות בעוצמה ושמים לב לפרטים ולדקויות, כאלה שאנשים אחרים לא מזהים. בשל עומק החוויות שאנו עוברים, יש לנו עולם פנימי עשיר ומגוון.

אנחנו יכולים להיות יצירתיים ואומנותיים מאוד, לקלוט רגשות של אנשים אחרים. לרבים מאתנו אמפתיה ואכפתיות גבוהות, עם מודעות גדולה לזולת. יש לנו אינטואיציה מפותחת. אנו נוטים לחפש דרך להתפתחות רוחנית.

בשל הרגישות לפעמים אנו חשים פגיעים מאוד. העולם הזה מרגיש עבורנו יותר מדי. אנו מתעייפים מהר, מוצפים ומרגישים צורך להתכנס פנימה ולשהות במרחב מופחת גירויים. אנו חשופים יותר ללחץ, סטרס, חרדות ותנודות מצבי רוח. לעתים אנו עשויים להרגיש נמרצים מאוד ולפתע האנרגיות צונחות.

הם אתם אנשים רגישים מאוד? – שאלון לבדיקה עצמית.

שנים רבות לא הבנתי מה בדיוק קורה לי והאם "משהו לא בסדר איתי" עד שקראתי את ספרה של ד"ר איליין ארון "אדם רגיש מאוד". לראשונה גיליתי כי תופעות רבות בעולם הפיזי והנפשי שלי, שבטעות חשבתי שבאות מבעיות רגשיות רציניות, למעשה מתרחשות בגלל שאני אדם רגיש מאוד.

ד"ר ארון חקרה את התכונה והגיעה למסקנה שזהו סוג של טמפרמנט ולא הפרעה. החדשות הטובות הן שאנחנו הרבה – בין 15 ל-20 אחוז בכדור הארץ.

הגילוי השפיע עלי עמוקות הן על חיי היום יום והן בעבודה הטיפולית בה עבדתי. אחרי קריאת הספר, גיליתי, כי כל מי שמגיע אלי לשיעורי יוגה ויוגה תרפיה הם אנשים רגישים מאוד. מאז ארגנתי קהילה של אנשים מאוד, הארחנו את ד"ר איליין ארון בארץ וסייעתי בתרגומם של הספרים "אדם רגיש מאוד" ו"ילד רגיש מאוד".

כיום אני ממשיכה לעבוד עם אנשים רגישים מאוד ומציעה כלים לעבודה עצמית באמצעות  תנועה איטית. עבודה זו מיטיבה במיוחד עם אנשים רגישים מאוד. בשל היותנו רגישים יותר לקצב המהיר של חיי היום יום ובשל כמויות הגירויים החיצוניים ההולכים וגוברים, אני מוצאת את תנועה איטית כמזמינה לשוב אל המרכז הפנימי, להירגע ולהתאזן.

אצל אנשים רגישים קורה, כי פעמים רבות מצטברות חוויות פיזיות ורגשיות שונות כמו לגוש אחד. ואז לא ברור מה בדיוק אנו מרגישים – אולי זו רק תחושה שמשהו לא בסדר או יותר מדי או רצון לברוח למקום שקט וריק מאנשים. תופעה נוספת שמוכרת לנו מאוד – הצפה רגשיות – כשקורה משהו שהוא "יותר מדי" בשבילנו, מעבר לגבולות היכולת שלנו להכיל את זה.

תנועה איטית מזמינה אותנו לעצור ולעשות סדר במה שמתרחש בתוכנו – להעניק מקום לכל מחשבה, לכל רגש ולכל ביטוי של תחושה פיזית. כשהגוף נע ומאט את הקצב עד אינסוף, סוף סוף אפשר להירגע, לנוח ולשחרר את הרגשות העוצמתיים, הכאבים והזיכרונות המציפים. במקום כזה נוצר שדה המזמין את הגוף והנפש שלנו לריפוי.

 


ביאטה שבון יהב – תרפיסטית גוף-נפש, מתמחה באנשים רגישים מאוד

האם אתם אנשים רגישים מאוד – שאלון

 מתוך הספר "אדם רגיש מאוד" מאת ד"ר איליין ארון 1. נראה שאני מודע לדקויות בסביבה שלי 2. מצבי הרוח של אחרים משפיעים עליי 3. אני נוטה להיות רגיש מאוד לכאבים 4. בימים עמוסים אני מרגיש צורך לפרוש הצידה, למיטה או לחדר חשוך, או לכל מקום שבו אמצא מעט פרטיות והקלה על גירויים חיצוניים 5. אני… להמשיך לקרוא האם אתם אנשים רגישים מאוד – שאלון

מפגשי הקהילה של אנשים רגישים מאוד

מפגשי הקהילה שאני מנחה הם הזדמנות למפגש עם אנשים רגישים מאוד אחרים כדי לדבר על הדברים שקרובים לליבם וללמוד מניסיונם של משתתפים אחרים. כל זאת בהנחיה מקצועית ורגישה. בכל מפגש יש נושא שעוסק בביטוייה של רגישות גבוהה, כגון: ההתמודדות עם הצפה רגשית, פרפקציוניזם, הצבת גבולות, קליטת רגשות של אנשים אחרים ועוד. כשאנשים רגישים מאוד נפגשים… להמשיך לקרוא מפגשי הקהילה של אנשים רגישים מאוד

אנשים רגישים מאוד – סרטונים

בעמוד זה תוכלו למצוא מגוון טיפים ועצות בנושא כלים לאנשים רגישים מאוד. ביאטה שבון יהב – תרפיסטית גוף-נפש, מתמחה באנשים רגישים מאוד ביאטה שבון יהב – תרפיסטית גוף-נפש, מתמחה באנשים רגישים מאוד  

אנשים רגישים בתקשורת

השעה המיוחדת עם אסי זיגדון, ברדיו מהות החיים כשאני מסתכלת על העצים ברוח אני מרגישה שהם נושמים , מאת צפורה רומן, לאישה הקהילה המיוחדת של האנשים הרגישים מאוד, מאת רקפת פרא, מאקו אנשים רגישים מאוד, ביאטה שבון, פורסם בירחון "חיים אחרים" אנשים רגישים מאוד בזוגיות, ביאטה שבון,  פורסם בירחון "חיים אחרים"  יוגה לאנשים רגישים מאוד, ביאטה שבון,  פורסם… להמשיך לקרוא אנשים רגישים בתקשורת